Salon, gabinet kosmetyczny – Warszawa Barnowska Klinika

Wypełnianie i modelowanie ust

Powiększanie i modelowanie ust – profesjonalne metody

Usta to część ciała, która ma duże znaczenie dla ogólnego wyglądu całej twarzy. Piękne wydatne usta to marzenie wielu kobiet, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zabieg modelowania i powiększania ust, którego celem jest poprawa wyglądu i odmłodzenie ust.

Powiększanie, wypełnianie i modelowanie ust

Wypełnianie i modelowanie ust to innowacyjne techniki medycyny estetycznej, które umożliwiają poprawę wyglądu ust poprzez stosowanie specjalnych wypełniaczy. Te substancje (najczęściej kwas hialuronowy) są wstrzykiwane pod skórę, aby dodać objętości, wygładzić zmarszczki wokół ust, poprawić proporcje i nadać usta bardziej atrakcyjny kontur.

Jak przebiega zabieg powiększania i modelowania ust?

Procedura wypełniania i modelowania ust rozpoczyna się od konsultacji z doświadczonym specjalistą medycyny estetycznej. Na podstawie indywidualnych oczekiwań pacjenta i analizy kształtu twarzy, specjalista dobiera odpowiednią technikę i rodzaj wypełniacza. Następnie w trakcie samego zabiegu, wypełniacz jest starannie wstrzykiwany w wybrane obszary ust za pomocą precyzyjnych igieł lub kaniul. Proces ten jest zazwyczaj dobrze tolerowany i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Bezpośrednio po zabiegu usta są opuchnięte, a obrzęk może utrzymywać się do 2-3 dni. W niektórych przypadkach pojawiają się siniaki, które znikają zazwyczaj po 3-4 dniach. Przez kilka pierwszych dni po zabiegu usta mogą być wrażliwe na bodźce. Należy pamiętać o tym, aby dokładnie przestrzegać zaleceń pozabiegowych. Pełen efekt przeprowadzonej procedury będzie widoczny po ok. 7 dniach.

Wskazania do zabiegu:

  • Usta cienkie lub asymetryczne: Wypełnianie i modelowanie ust jest doskonałą opcją dla osób, które chcą poprawić proporcje ust lub nadać im bardziej harmonijny kształt.

  • Redukcja zmarszczek wokół ust: Procedura może pomóc w wygładzeniu linii i zmarszczek wokół ust, takich jak „kurze łapki” czy „linie palacza”.

  • Niedoskonałości lub ubytki w strukturze ust: Osoby z ubytkami, bliznami lub innymi niedoskonałościami w okolicach ust mogą skorzystać z wypełniania, aby poprawić wygląd skóry.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i karmienie piersią;

  • alergie na składniki wykorzystywane do przeprowadzenia zabiegu;

  • choroby skóry;

  • problemy z krzepliwością krwi i przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;

  • przeszczepy lub inne interwencje chirurgiczne w okolicy ust.

Efekty zabiegu mogą różnić się w zależności od indywidualnych preferencji i wybranego preparatu. Zabieg modelowania i wypełniania ust wykonujemy w Warszawie w naszym gabinecie kosmetycznym. Należy pamiętać, że efekty mogą różnić się w zależności od indywidualnych predyspozycji oraz trybu życia pacjenta.

 

Skontaktuj się z nami