Salon, gabinet kosmetyczny – Warszawa Barnowska Klinika

Masaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny – dla relaksu i zdrowia

Drenaż limfatyczny to jeden z zabiegów wykonywanych w celu pobudzenia krążenia krwi i limfy. Jest to metoda działająca na układ ochronny człowieka, która sprawdza się zarówno pod kątem kosmetycznym, jak i leczniczym. Jest to delikatny, rytmiczny masaż, który ma na celu stymulację układu limfatycznego, odpowiadającego za usuwanie toksyn i nadmiaru płynów z organizmu.

masaz limfatyczny

Drenaż limfatyczny – co to jest i na czym polega?

Drenaż limfatyczny to delikatna technika masażu, która ma na celu usprawnienie przepływu limfy, czyli płynu zawierającego składniki odżywcze i odprowadzające toksyny. Limfa jest kluczowym elementem układu odpornościowego oraz regulacji gospodarki wodno-elektrolitowej.

Podczas masażu doświadczony terapeuta stosuje specjalne techniki i chwyty terapeutyczne, które wykonuje w określonym czasie i z określoną częstotliwością. W trakcie zabiegu ruchy terapeuty prowadzone są zawsze od części proksymalnych do dystalnych. Przykładowo, w przypadku masażu limfatycznego nóg zabieg zaczyna się od ud i kieruje w kierunku stóp. Ruchy terapeuty przypominają naturalny przepływ limfy, co pomaga w zwiększeniu efektywności odprowadzania toksyn. Terapeuta może również pracować na określonych obszarach ciała, które wymagają szczególnej uwagi, na przykład na opuchniętych nogach czy ramionach. Sesje drenażu limfatycznego są zwykle relaksujące i kojące.

Wskazania do drenażu limfatycznego:

  • Problemy limfatyczne: Drenaż limfatyczny jest często zalecany w przypadku obrzęków, zastoju limfy oraz innych problemów związanych z układem limfatycznym.

  • Cellulit: Drenaż limfatyczny może pomóc w poprawie wyglądu skóry dotkniętej cellulitem, poprzez usprawnienie drenażu toksyn i nadmiaru płynów.

  • Poprawa krążenia: Stymulacja przepływu limfy może również przyczynić się do lepszego krążenia krwi, co jest istotne dla zdrowia i kondycji organizmu.

  • Przed i po operacjach plastycznych: Drenaż limfatyczny może wspomagać gojenie się po zabiegach chirurgicznych poprzez redukcję opuchlizny i przyspieszenie procesu regeneracji.

  • Stan po urazach: Osoby po urazach, kontuzjach lub operacjach mogą skorzystać z drenażu limfatycznego w celu przyspieszenia gojenia się tkanek.

Drenaż limfatyczny – przeciwwskazania:

  • zakażenia i stany zapalne organizmu;

  • choroby nowotworowe;

  • choroby serca;

  • niewydolność nerek;

  • choroby skóry.

Masaż limfatyczny – efekty

Drenaż limfatyczny wspomaga usuwanie nadmiaru wody z organizmu, co wpływa na przyspieszenie metabolizmu i transportu tłuszczów. Masaż ma na celu poprawę krążenia limfy w organizmie, co umożliwia lepsze rozłożenie składników odżywczych do miejsc, które tego potrzebują. Drenaż limfatyczny wykonuje się także w celu redukcji obrzęków oraz w celach profilaktycznych, aby zapobiec chorobom i dolegliwościom związanym z zastojem krwi i limfy. Należy pamiętać, że efekty mogą różnić się w zależności od indywidualnych predyspozycji oraz trybu życia pacjenta.

Masaż limfatyczny to zabieg relaksujący, który wpływa pozytywnie na samopoczucie pacjenta. Może przyspieszać regenerację organizmu i sprzyja redukcji stresu. Drenaż limfatyczny wykonujemy w gabinecie kosmetycznym w Warszawie..

W naszej ofercie posiadamy także leczenie trądziku!

Skontaktuj się z nami