Salon, gabinet kosmetyczny – Warszawa Barnowska Klinika

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa – trwałe usuwanie owłosienia

Depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w naszym gabinecie. Przy pomocy specjalnego urządzenia kosmetolog może wykonać zabieg długotrwałego usunięcia owłosienia z różnych części ciała. Depilacja laserowa uważana jest za metodę bezpieczną i mało inwazyjną, dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usługi.

depilacja-laserowa-warszawa

Depilacja laserowa – co to jest i na czym polega?

Depilacja laserowa to zabieg trwałego usuwania owłosienia przy pomocy lasera, emitującego wiązkę światła, która wchłaniania jest przez barwnik włosa, czyli melaninę. Takie działanie powoduje termiczną destrukcję mieszka włosowego, co sprawia, że włos przestaje rosnąć, a skóra pozostaje gładka.

Trzeba pamiętać, że wiązka lasera działa wybiórczo na włosy, znajdujące się w aktywnej fazie wzrostu, dlatego w większości przypadków potrzebne jest kilka sesji zabiegowych do usunięcia całego owłosienia. Co więcej, depilacja laserowa najlepiej sprawdza się na włosach o ciemnej barwie. Zabieg jest bezpieczny dla skóry, ponieważ światło lasera działa wybiórczo na barwnik włosa, a więc nie uszkadza otaczających go tkanek.

Jak przebiega depilacja laserowa?

Proces depilacji laserowej składa się z kilku etapów. Na początku konsultacji specjalista ocenia typ skóry i włosów pacjenta, aby dobrać odpowiednią długość fali lasera oraz indywidualny plan zabiegowy.

Podczas zabiegu pacjent nosi specjalne okulary ochronne, które chronią oczy przed szkodliwym działaniem laserowego promienia. Zabieg zazwyczaj nie jest bolesny, choć uczucie może być różne u różnych osób – niektórzy mogą odczuwać jedynie delikatne szczypanie, inni zaś lekkie pieczenie. Cała procedura trwa zazwyczaj od kilku minut do godziny, w zależności od obszaru, który poddawany jest depilacji.

Wskazania do depilacji laserowej:

 • chęć usunięcia niechcianego owłosienia z różnych części ciała, w tym z twarzy;
 • redukcja wrastających włosków;
 • nadmierne owłosienie na różnych częściach ciała (co jest kłopotliwe zwłaszcza dla kobiet).

Przeciwwskazania do depilacji laserowej:

 • ciąża i karmienie piersią;
 • świeża opalenizna, także po solarium;
 • przyjmowanie preparatów z retinoidami;
 • choroby skóry, np. łuszczyca, bielactwo;
 • przyjmowanie leków i ziół światłouczulających oraz niektórych antybiotyków;
 • posiadanie rozrusznika serca;
 • infekcje skóry;
 • skłonność do powstawania blizn;
 • tatuaże w miejscu zabiegu;
 • choroby nowotworowe.

Efekty depilacji laserowej

Efekty zabiegu można zobaczyć już po pierwszej sesji, jednak do trwałego usunięcia owłosienia zazwyczaj trzeba wykonać kilka zabiegów. Po pierwszej wizycie usunięte zostaje zazwyczaj ok. 30% włosów, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu.

Depilacja laserowa Warszawa – Barnowska Clinic

Depilacja laserowa pozwala pozbyć się owłosienia z danej części ciała na wiele lat. Należy jednak pamiętać, że trwałość i efekty zabiegu mogą różnić się w zależności od indywidualnych preferencji oraz koloru włosów. Na zabieg depilacji laserowej można się zapisać w gabinecie kosmetycznym Kosmetyczka Barnowska w Warszawie.

W naszej ofercie posiadamy także drenaż limfatyczny.

Skontaktuj się z nami