Salon, gabinet kosmetyczny – Warszawa Barnowska Klinika

Redukcja cellulitu

Redukcja cellulitu – pozbądź się pomarańczowej skórki

Z problemem cellulitu zmaga się wiele kobiet. Jest to zaburzenie, które nie dotyczy tylko osób otyłych, ponieważ cellulit pojawia się także u kobiet szczupłych. Z tego względu czasem trudno jest sobie z nim poradzić. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje metody, które pomagają w redukcji cellulitu.

redukcja cellulitu

Co to jest cellulit i skąd się bierze?

Cellulit to pewnego rodzaju zaburzenie charakteryzujące się nieprawidłowościami w budowie skóry, a szczególnie w tkance podskórnej. Charakterystyczne guzki i nierówności przypominają swoją strukturą skórkę pomarańczy, dlatego cellulit nazywa się także „pomarańczową skórką”. Dla wielu kobiet jest to poważny problem estetyczny, dlatego poszukują metod na to, aby skutecznie zredukować cellulit i przywrócić gładkość skóry.

Przyczyny występowania cellulitu mogą być różne. Problem może być związany z nieprawidłowościami w budowie tkanki łącznej podskórnej, choć najczęściej występuje w przypadku nagromadzenia tkanki tłuszczowej na obszarze nóg, brzucha czy pośladków. Do powstawania cellulitu mogą przyczynić się problemy z krążeniem i przepływem limfy, zmiany hormonalne, jak również czynniki genetyczne. Często pierwszym krokiem do walki z problemem jest zmiana nawyków żywieniowych i zwiększenie aktywności fizycznej. W naszym gabinecie kosmetycznym w Warszawie wykonujemy też zabiegi na redukcję cellulitu.

Redukcja cellulitu w gabinecie kosmetycznym – co musisz wiedzieć?

Skuteczność zabiegów na redukcję cellulitu w dużym stopniu zależy od czynników indywidualnych, ale też systematyczności wykonywania poszczególnych sesji. Medycyna estetyczna wyróżnia kilka metod walki z cellulitem, takich jak:

  • drenaż limfatyczny: jest to specjalna technika masażu, mająca na celu poprawienieprzepływu limfy i zredukowanie zastojów krwi i limfy, które mogą wpływać na powstawanie podskórnych grudek;
  • lipoliza iniekcyjna: zabieg polega na wprowadzaniu pod skórę preparatów, które mają wspomóc rozbijanie i wydalanie komórek tłuszczowych z organizmu, co może przyczynić się do zmniejszenia widoczności cellulitu;
  • mezoterapia: polega przede wszystkim na poprawie metabolizmu komórek i stymulacji skóry do produkcji kolagenu, co wpływa na jej elastyczność.

Redukcja cellulitu – przeciwwskazania

W zależności od wybranej metody, przeciwwskazania do wykonania zabiegu mogą być różne. Dlatego każda terapia w gabinecie poprzedzona jest dokładnym wywiadem specjalisty z pacjentem w celu określenia problemu oraz ustalenia, czy nie ma ewentualnych przeciwwskazań do wykonania konkretnej procedury. Należy pamiętać, że efekty mogą różnić się w zależności od indywidualnych predyspozycji oraz trybu życia pacjenta.

Skontaktuj się z nami